ضخامت سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد چیست؟

به این مطلب امتیاز دهید

سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد چیست؟

گرانیت 40×40 مروارید مشهد جزو سنگ های گل پنبه ای دسته بندی می شود. سنگ های گل پنبه ای سنگ هایی با زمینه طوسی بسیار خوش رنگ هستند. درون این زمینه طوسی رنگ پر از دانه های سفید و مشکی رنگ است. به جز گرانیت مرارید مشهد سنگ های گل پنبه ای دیگری هم در بازار سنگ های ساختمان موجود است. سنگ های گرانیتی مانند سنگ نهبندان و سنگ نطنر از معروف ترین سنگ های گرانیت گل پنبه ای هستند.

گرانیت 40×40 مروارید مشهد درجه بندی های مختلف دارند. این سنگ جزو یکی از مقاوم ترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود. معمولا این سنگ برای کف ساختمان استفاده می شود. به همین دلیل استحکام این سنگ اهمیت زیادی دارد. معادن سنگ گرانیت مروارید در استان خراسان رضوی قرار دارد. این استان یکی از متنوع ترین استان های کشور از نظر معادن گرانیت است. سنگ های گرانیت در کل مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد.

گرانیت 40×40 مروارید مشهد
گرانیت 40×40 مروارید مشهد

 

ویژگی های سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد

گرانیت 40×40 مروارید مشهد همانند سایر سنگ های ساختمانی یک سری ویژگی های منحصر بفرد دارد. بکارگیری این سنگ ساختمانی نیز باید با توجه به ویژگی های سنگ باشد.  به طور کلی این ویژگی های سنگ ساختمانی است که تعیین می کند از آن سنگ در کجای ساختمان و به چه صورتی استفاده شود. برخی از ویژگی های سنگ گرانیت مروارید را با یکدیگر بررسی میکنیم:

– استحکام بالای سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد

یکی از مهمترین ویژگی های سنگ گرانیت مروارید مشهد استحکام بالای این سنگ است. از آن جایی که از این سنگ معمولا در کف ساختمان استفاده می شود، این سنگ باید دارای استحکام قابل قبول باشد. سنگ های کف ساختمان همواره در معرض فشار و ضربه های ناشی از رفت و آمد افراد است. مروارید مشهد در میان سنگ های گرانیت یکی از محکم ترین سنگ های ساختمانی به حساب می اید. به همین دلیل هم در بسیاری از مکان های عمومی مانند مترو از این سنگ استفاده می شود.

– ساب پذیری مناسب

سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد دارای ظاهری شفاف و براق می باشد. علت این موضوع صیقل پذیری خوب این سنگ است. ساختار تشکیل دهنده این سنگ به گونه ای است که پس از پروسه صیقل دادن سنگ به خوبی براق می شود. البته بخشی از میزان براق بودن سنگ به موادی که در طی این پروسه استفاده می شود بستگی دارد. موادی مانند رزین و اپوکسی سهم چشم گیری در میزان براق بودن سنگ دارند. هر چقدر کیفیت این مواد بیشتر باشد نتیجه حاصل شده بسیار با کیفیت تر خواهد بود.

– موجود بودن در حجم زیاد 

این که یک سنگ ساختمانی در یک سورت خاص در حجم زیادی موجود باشد یک حسن بسیار مهم برای آن سنگ ساختمانی محسوب می شود. با توجه به معادن غنی که در استان خراسان رضوی از این سنگ موجود است، این سنگ در متراژ زیاد موجود است. اگر از یک سورت خاص از سنگ در متراژ معینی موجود نباشد ممکن است سطحی که آن سنگ در آن جا به کار برده می شود دو رنگ شود.

– قیمت مناسب

یکی از مهمترین مسائلی که در خرید سنگ های ساختمانی به شدت مورد توجه قرار می گیرد قیمت سنگ است. قیمت سنگ به خصوص اگر در متراژ بالا باشد تا حد زیادی روی قیمت تمام شده ی ساختمان تاثیر گذار است. سنگ گرانیت مروارید از نظر قیمت یکی از ارازن ترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود. انتخاب این سنگ شما را صاحب سنگی با کیفیت بالا و قیمت مناسب خواهد کرد.

عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد

سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد مانند تمام سنگ های ساختمانی دیگر دارای کیفیت ها و درجات مختلفی است. عوامل زیادی در قیمت گذاری این سنگ ساختمانی تاثیر گذار است. سعی میکنیم با هم این عومل را مرور کنیم:

– رنگ سنگ

هر چقدر رنگ سنگ به طوسی روشن نزدیک تر باشد کیفت سنگ بالاتر است. رنگ زمینه سنگ نباید از حد خاصی روشن تر و نه باید از حد خاصی تیره رنگ تر باشد. تیرگی رنگ آن موجب می شود تا رنگ زمینه به نقاط تیره و روشن موجود در سطح سنگ نردیک تر شود و از زیبایی سنگ تا حد زیادی کاسته شود.

– قطر سنگ

هر قدر که قطر یک سنگ ساختمانی بیشتر باشد مقدار سنگ خام بیشتری برای تولید هر متر مربع از آن سنگ استفاده می شود. این موضوع شامل سنگ گرانیت مروارید نیز می شود. سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد در حالت کلی با قطر 1/6 الی 1/8 سانتیمتر تولید می شود. اما این سنگ به صورت سفارشی می تواند در قطر های بیشتری مانند 2 سانتیمتر و 3 سانتیمتر تولید شود.

– وجود شال 

بعضی از سنگ های مروارید مشهد دارای رگه های بزرگ سفید رنگی هستند. به این رگه سفید رنگ در اصطلاح شال گفته می شود. اگر سنگ دارای شال نباشد ممتاز محسوب می شود و دارای قیمت بالاتری است. در بعضی از سنگ ها اندازه شال ها کوچک تر است. به این شال های کوچکتر غده می گویند. سنگ های دارای غده نسبت به سنگ های ممتاز ارزان تر است.

– گونیا بودن سنگ مروارید

گونیا سنگ گرانیت مروارید مشهد در تعیین قیمت آن نقش دارد. هر چقدر برش سنگ دقیق تر باشد سنگ گران تر خواهد بود. سنگ گونیا سنگی است که اندازه آن با دقت بسیار بالا برش داده می شود. دو قطعه از سنگ های گونیا شده حتی یک میلیمتر هم با یکدیگر اختلاف سایز ندارند.

خرید سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد

گرانیت 40×40 مروارید مشهد در مراکز زیادی تولید می شود.  اما از کجا می توان این سنگ را با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول تهیه کرد؟ پیشنهاد می شود برای خرید این سنگ به مراکری مراجه کنید که این سنگ را در حجم و تیراژ بالا تولید می کنند. معمولا وقتی تیراژ بالا می رود قیمت تمام شده نهایی برای مصرف کننده پایین می آید. ضمن اینکه در این مراکز شما امکان مقایسه سورت های مختلف از یک سنگ را با یکدیگر دارید. این موضوع به شما کمک می کند تا خرید مطمئن تری انجام دهید.

مجموعه صنایع سنگ ملورینا با سال ها تجربه در تولید انواع مختلف سنگ ساختمانی، انواع سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در اختبار شما مصرف کنندگان گرامی قرار می دهد. شما می توانید با تماس با کارشناسان فروش این مجموعه ضمن استعلام قیمت انواع سنگ ساختمانی، در مورد سنگ متناسب با نیاز خود مشاوره بگیرید. سیاست این مجموعه فروش حداکثری با سود حداقلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای شروع گفتگو کلیک کنید
💬 چطور میتونم کمکتون کنم؟
ارتباط از طریق واتس اپ