کیفیت گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید مشهد

5/5 - (1 امتیاز) با تشکر از بازخورد شما

سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت مروارید مشهد بعنوان یک سنگ با مقاومت بالا و قیمت مناسب یک انتخاب همیشگی برای ساختمان سازی است. این سنگ در زمره ی سنگ های گل پنبه ای قرار دارد. این سنگ های با زمینه خاکستری با دانه های ریز و درشت مشکی و سفید هستند که به سنگ های گل پنبه ای معروف هستند. سنگ گرانیت نهبندان و سنگ گرانیت نطنز از معروفترین آن ها هستند. زمینه خاکستری رنگ این سنگ به شما اجازه می دهد با دست باز آن را در جای جای ساختمان بکارگیری کنید.

ایین سنگ گرانیت گل پنبه ای در مقایسه با بقیه سنگ های گل پنبه ای از استقبال بیشتری برخوردار است. ساختار شکری مانند این سنگ باعث شده تا استحکام زیادی داشته باشد. وقتی از ساختار شکری صحبت میکنیم باید دید خود به ساختار سنگ را کمی ریزتر کنیم. ساختمان تشکیل دهنده ی این سنگ به گونه ایست که گویا دانه های شکر با تراکم بالا کنار هم قرار گرفته اند. در واقع می توان گفت بیشتر سنگ های گرانیت گل پنبه ای ساختار بلور مانند دارند. همچنین قیمت این سنگ در مقایسه با انواع دیگر مناسب تر است.

معدن این سنگ در استان خراسان رضوی واقع است. علت نام گذاری این سنگ نیز به همین علت است.

 

سنگ گرانیت مروارید مشهد
سنگ گرانیت مروارید مشهد

 

انواع سنگ گرانیت مروارید مشهد

برای خرید سنگ گرانیت مروارید مشهد، ابتدا باید به این نیجه برسید که کدام نوع از انواع این سنگ گرانیت برای شما مناسب است. ابعاد و نحوه ی فراوری سنگ به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین سنگ را متناسب با نوع ساختمان خود انتخاب کنید. همین امر ممکن است موجب صرفه جویی در وقت و بخصوص صرفه جویی در هزینه شما شود. به عنوان مثال شما نمی توانید سنگی که برای کف ساختمان برش داده شده را برای نما استفاده کنید. چرا که ابعادی که شما برای سنگ نما نیاز دارید متفاوت از سنگ کف خواهد بود. به علاوه سنگی که برای کف ساختمان استفاده می شود دارای قطر بیشتری نسبت به سنگ نما است. این موضوع باعث افرایش وزن قطعات سنگ می شود. طبیعی است سنگی که وزن آن زیاد باشد وقتی در نمای ساختمان بکارگیری شود به راحتی از ملات جدا می شود.

انواع سنگ گرانیت مروارید مشهد عبارتند از:

سنگ گرانیت مروارید مشهد 40 طولی: 

این ابعاد از سنگ بیشتر برای نمای ساختمان استفاده می شود. سنگ هایی که 40 طولی فراوری می شوند را تایل نیز نام گداری می شوند. قطری که برای این سنگ های 40 طولی موقع برش در نظر گرفته می شود معمولا بین 1.6 سانتیمتر تا 1.8 سانتیمتر است. از سنگ های تایل مروارید مشهد برای قسمت های داخلی ساختمان نیز میتوان استفاده کرد. قسمت های داخلی راه پله ها، دیواره های داخلی ساختمان، دیواره لابی ها و پارکینگ از قسمت های دیگر ساختمان است که می توان از این سنگ استفاده کرد.

سنگ گرانیت 40×40 مروارید مشهد :

در این نوع فراوری از سنگ گرانیت، سنگ بصورت قطعات مربعی شکل با عرض 40 سانتیمتر و طول 40 سانتیمتر برش میخورد. سنگ های 40×40 معمولا برای کف ساختمان استفاده می شود. قطر این سنگ ها عموما بین 1.6 سانتیمتر الی 2 سانتیمتر است. مگر اینکه بصورت سفارشی با قطر بیشتری برش داده شود.

سنگ گرانیت 60×60 مروارید مشهد :

کابرد این سنگ ها تقریبا مانند سنگ های 40×40 است. با این تفاوت که برای مکان هایی که مساحت بیشتری دارند استفاده از این سنگ ها مقرون به صرفه تر است. پارکینگ های طبقاتی بزرگ، کف مسجد ها و حسینیه ها، شبستان ها، تالار های پدیرایی و اماکن عمومی مانند مترو مکان هایی هستند که بیشتر از سنگ 60×60 گرانیت مروارید استفاده می شود. قطر این نوع از سنگ نیز در حالت معمول بین 1.6 تا 2 سانتیمتر است.

 

سنگ گرانیت اسلب مروارید مشهد :

سنگ های اسلب معمولا در مکان هایی استفاده می شوند که جلوه و نمای بیشتری به ساختمان بدهند. در واقع می توان گفت سنگ اسلب بیشترین کاربرد را در معماری و طراحی داخلی ساختمان دارد. در دیواره های لابی ها، دیوار هتل های بزرگ، کف ساختمان هایی با وسعت بالا، دیوار های پشت تلوزیون (تی وی روم) و … از سنگ های اسلب استفاده می شود. البته اسلب مروارید با توجه به رنگ یک دست که دارد بیشتر در دیواره ها استفاده می شود.

سنگ پله مروارید مشهد :

حتما گذر شما تا کنون به ایستگاه های مترو افتاده است. اگر به عنوان کسی که کمی از انواع سنگ های ساختمانی اطلاعات دارد به پله های ایستگاه های مترو نگاه کرده باشید، میتوان گفت بیشتر از 95 درصد این پله ها از گرانیت مروارید ساخته شده است. علت این موضوع این است که این پله ها مقاومت بالایی دارند. با توجه به ترافیک بالای انسانی و عبور و مرور فراوانی که روی این پله ها صورت می گیرد حتما باید از سنگی با فرسایش کم و مقاومت بالا ساخته شوند. معمولا این نوع از سنگ ها قطری با اندازه 3 ساتیمتر دارند.

 

سنگ گرانیت مروارید مشهد 40 طولی
مروارید مشهد 40 طولی

ویژگی های گرانیت مروارید مشهد

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود شما گرانیت مروارید مشهد را به عنوان سنگی مناسب برای ساختمان خود خریداری کنید. این ویژگی ها هم شامل ویژگی هایی در خصوص قیمت است و هم ویژگی های در خصوص بحث فنی و استحکام سنگ. برخی از آنها عبارتند از:

  • مقاومت بالا : ساختار گرانیت مروارید مشهد به گونه ای است که یکی از محکم ترین سنگ های گرانیت است. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم ساختار شکری مانند این سنگ استحکام بسیار بالایی به آن بخشیده است.
  •   قیمت ارزان : قیمت این گرانیت در مقایسه با سایر گرانیت های شبیه آن مناسب تر است. به همین خاطر برای مکان هایی با وسعت بالا که نیاز به خرید حجم زیادی از سنگ است خرید این سنگ پیشنهاد می شود.
  • ابعاد مختلف : سنگ گرانیت مروارید مشهد در ابعاد مختلفی قابل فراوری می باشد. بنابراین میتوان از این سنگ در قسمت های مختلف ساختمان اسفاده کرد. چزا که هر اندازه متفاوت از این سنگ را می توان برای قسمت خاصی از ساختمان به کار گیری کرد.
  • براقیت بالا: این نوع از گرانیت جزو سنگ هایی است که ساب پذیری بسیار خوبی دارد. این ویژگی باعث می شود این سنگ پس از فراوری بسیار براق و درخشنده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای شروع گفتگو کلیک کنید
💬 چطور میتونم کمکتون کنم؟
ارتباط از طریق واتس اپ