قیمت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن

به این مطلب امتیاز دهید

قیمت سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن در ساختمان سازی نقش مهمی دارند. تقریبا در تمامی ساختمان ها از این سنگ استفاده می شود. دلایل مهمی وجود دارد که این محصول یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود. دلایلی همچون دسترسی آسان، تنوع رنگی بالا، مقاومت بالا و… این ویژگی ها نقش مهمی در تعیین قیمت سنگ تراورتن دارد. هر کدام از این موارد می تواند قیمت سنگی که شما برای ساختمان خود مد نظر دارید را بالا ببرد و یا پایین بیاورد.

سنگ تراورتن جزو سنگ های رسوبی به شمار می رود. این سنگ به دلیل ساختار خاصی که دارد مقاومت بالایی دارد. هر کدام از سنگ های تراورتن در منطقه جغرافیایی خاص تشکیل شده اند. مناطق جغرافیایی مختلف دارای ویژگی های محیطی متفائت از یکریگر هستند. همین امر مئجب می شود هر کدام از تراورتن ها دارای طرح های منحصر بفرد باشند. طرح هایی مه نتیجه فشار هوا، میزان حرارت، میزان رطوبت و… در محل شکل گیری سنگ است.

 

قیمت سنگ تراورتن
قیمت سنگ تراورتن

عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن

قیمت یک سنگ ساختمانی ناشی از عوامل زیادی است. عواملی که هم می تواند محیطی باشد و هم غیر محیطی. بصورت کلی می توان گفت هرچقدر سنگ با کیفیت بیشتری تشکیل شود و نیاز به ایجاد تغییر کمتری داشته باشد دارای قیمت بالاتری خواهد بود. چرا که تمامی ویژگی ها نظیر رنگ، تخلخل، مقاومت و… همگی در زمان تشکیل سنگ تعیین می گردد. سعی میکنیم که مهمترین عواملی که در تعیین قیمت سنگ تراورتن دخیل است را مرور کنیم:

– رنگ سنگ

اگر چه تمام رنگ های سنگ های تراورتن مشتری و خواهان خاص خود را دارد. حتی رنگ های تیره از این نوع سنگ زیبایی خاصی به ساختمان می دهد. اما به صورت کلی هر چقدر رنگ سنگ روشن تر باشد قیمت این سنگ بالاتر خواهد بود. سنگ های تراورتن سفید رنگ دارای قیمت بالاتری از بقیه سنگ ها هستند. هرچقدر رنگ سنگ به سمت کرم و پس از آن به قهوه ای میل کند قیمت سنگ ارزانتر خواهد بود.

– وجود یا عدم وجود موج در سنگ تراورتن

تراورتن ها صرفا به خودی خود سنگ های موج داری نیستند. تقریبا می توان گفت تمام این دسته از سنگ های ساختمانی در حالت اولیه بی موج هستند. هنگام فراوری و برش این سنگ ها ممکن است دارای موج های یکسان و غیر یکسان شوند. سنگ های موج دار عموما از سنگ های تراورتن بی موج ارزانتر هستند. چرا می گوییم عموما؟ چون این قضیه استثنا هم دارد. برخی از سنگ های تراورتن هستند که نوع موج دار آن ها گرانتر از نوع بی موج همان سنگ است.

– تاثیر رگه در قیمت سنگ تراورتن

رگه ها در سنگ تراورتن بوجود اورنده طرح های زیبایی هستند. به جرات می توان گفت نیمی از زیبایی این سنگ ها بخاطر رگه های موجود در بافت آن است. اما این رگه ها اگر بیش از حد باشد تاثیر منفی روی قیمت سنگ می گذارد.  به عبارتی هر چقدر سنگ رگه های کمتری داشته باشد سنگ با کیفیت تری به حساب می آید. علاوه بر این گاهی رگه هایی با رنگ نا متعارف نیز روی قیمت سنگ تراورتن تاثیر گذار است. برای مثال رگه های قرمز یا نارنجی رنگ در سنگ تراورتن عباس آباد نا متعارف است. پس اگر سنگی دارای این رنگ از رگه باشد نسبت به سنگی که رگه های آن با رنگ های متعارف ( برای سنگ تراورتن عباس آباد رنگ های مشکی و قهوه ای رگه های متعارف محسوب می شوند ) است افت قیمت شدیدی خواهد داشت.

– قطر سنگ تراورتن

در همه ی سنگ های ساختمانی هر چقدر قطر سنگ بیشتر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود. سنگ های تراورتن هم نسبت قیمت و قطر سنگ به همین ترتیب است. هر چقدر که سنگ قطور تر باشد میزان سنگ مصرفی برای تولید هر متر آن بیشتر می شود. به همین دلیل متناسب با قطر محصول قیمت آن بالا می رود. همچنین هر چقدر قطر سنگ بیشتر شود فراوری آن سخت تر خواهد بود. برش سنگ های ضخیم تر لازمه ی زمان بیشتر و دستگاه های به روز تر هستند. همچنین صیقل دادن این سنگ ها نسبت به سنگ هایی با قطر طبیعی سخت تر است. بعضی از دستگاه های ساب نمی توانند سنگ هایی با قطر بیشتر از 2 سانتیمتر را صیقل دهند. لحاظ کردن این مساله نیز باعث می شود تا قیمت این سنگ ها بالاتر برود.

– نوع فراوری 

فراوری سنگ شامل مراحل مختلفی است. ار مرحله برش توسط دستگاه قله بر تا مرحله ساب همگی فرآیند فراوری نامیده می شود. هر کدام از این مراحل باید با دقت لازم انجام شود. اگر هر کدام از این مراحل با کیفیت لازم انجام نشود قطعا روی کیفیت نهایی سنگ تاثیر منفی می گذارد. هر کدام از مرحله های فراوری باید با نهایت دقت نیروی انسانی انجام شود. همچنین به روز بودن دستگاهی که با آن فراوری انجام می گیرد هم روی نتیجه کار اثر گذار است. نکته دیگر استفاده از مواد مصرفی با کیفیت که در طی مراحل مختلف فراوری به کار گیری می شود است. کیفیت بالا و استفاده از مواد مرغوب سنگی با کیفیت قابل قبول ارائه خواهد داد.

– ابعاد سنگ تراورتن

تراورتن ها اکثرا به صورت تایل ( 40 طولی ) در ساختمان ها استفاده می شوند. اما ابعاد دیگر سنگ های تراورتن نیز در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارند. هر چقدر که یک سنگ ابعاد بیشتری داشته باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود. ابعاد مختلف یک سنگ ماندد 40×40 ، 60×60 ، اسلب و… از یک نوع سنگ هیچ کدام دارای قیمت یکسان نخواهند بود.

 

ارزانترین قیمت سنگ تراورتن

تهیه سنگ تراورتن با کیفیت با قیمت مناسب نکته ایت که بسیار مورد توجه سازنده های ساختمان است. از آنجایی که این نوع سنگ هم در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد و هم در ساختمان های تجاری و اداری اکثر کارفرمایان با این سوال روبرو هستند که ارزانترین قیمت سنگ تراورتن در کدام مجوعه ارائه می شود. صنایع سنگ ملورینا با سال ها تجربه در تولید سنگ های ساختمانی، انواع سنگ تراورتن را در مقیاس وسیع تولید می کند. شما می توانید از طریق شماره تماس های مجموعه و یا شبکه های اجتماعی با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید تا آن ها برای خرید بهترین سنگ تراورتن با ارزانترین قیمت به شما مشوره لازم را بدهند. سیاست این مجموعه فروش حداکثری با سود حداقلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای شروع گفتگو کلیک کنید
💬 چطور میتونم کمکتون کنم؟
ارتباط از طریق واتس اپ