خرید تراورتن سفید

تراورتن سفید

به این مطلب امتیاز دهید

تراورتن سفید

ترارورتن سفید یکی از کلماتی است که در صنعت سنگ ساختمان بسیار زیاد در گوگول سرچ میشود. اما واقعا تمامی کاربرها به هدف خود از جستجوی این عبارت یعنی خرید تراورتن سفید میرسند؟

در خرید سنگ های ساختمانی آیتم های زیادی مورد توجه است. مواردی همچون زیبایی، کیفیت، جنس سنگ، رنگ سنگ و… از آیتم هایی است که بسیار مورد اهمیت هستند. رنگ سنگ تراورتن دارای اهمیت بالایی است. در بیشتر موارد مشتریان سنگ های تراورتن با رنگ های روشن تر را انتخاب می کنند. سنگ های روشن دارای زیبایی بیشتری هستند. این سنگ ها انعکاس نور بیشتری دارند. به خصوص در نماهای رومی این خصوصیت چشم نواز بیشتر قابل مشاهده است. سنگ تراورتن سفید جزو سنگ هایی است که بسیار پر طرفدار است. این سنگ انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارد.

سنگ تراورتن سفید، سنگی مناسب برای نما

این روزها در صنعت ساختمان سازی از سنگ های تراورتن سفید رنگ برای نمای ساختمان اسفاده زیادی می شود. تراورتن سفید نمای بسیار زیبایی به ساختمان می دهد. زیباترین ساختمان های هر شهر آنهایی هستند که نمای آن ها از سنگ های سفید و روشن استفاده شده است. انتخاب این رنگ برای برای نمای ساختمان آن را بشدت شکیل می کند. نور پردازی و بازتاب نور این سنگ ها بشدت بالاست. کافی است این سنگ ها یک ساب مناسب داشته باشند تا شما به معنای واقعی تصویر خود را درون این سنگ ها ببینید.

 

تراورتن سفید
تراورتن سفید

 

قیمت سنگ تراورتن سفید

برای تهیه سنگ تراورتن سفید باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که کیفیت سنگی که میخواهید تهیه کنید در چه حدی است. چرا که کیفیت سنگ روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. اما کیفیت سنگ یک بیان کلی از عواملی است که روی قیمت سنگ تراورتن سفید تاثیر گذار است. بعضی از عوامل موثر در قیمت عبارت اند از:

نوع و معدن سنگ

سنگ های تراورتن سفید انواع مختلفی دارند. هر کدام از آن ها از یک معدن خاص و از یک منطقه جغرافیایی خاص استخراج می شوند. معمولا بسته به اینکه معدن آن سنگ در کدام شهر قرار دارد این سنگ نام گذاری می شود. سنگ های استخراج شده از بعضی از این معادن نسبت به سایر معادن دارای کیفیت بیشتری است.

رگه های سنگ

سنگ های تراورتن به صورت کلی سنگ هایی با رگه های رنگی هستند. این رگه ها صرفا بخاطر نحوه ی تشکیل این سنگ هاست. تراورتن های سفید معمولا رگه هایی به رنگ مشکی یا قهوه ای دارند. هرچقدر که این رگه ها کمتر باشد سنگ دارای کیفیت و قیمت بالاتری است.

ابعاد سنگ تراورتن سفید

به طور کلی هر قدر که یک سنگ ساختمانی ابعاد بزرگتری داشته باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. برای مثال قیمت هر متر مربع از سایز 60×60 یک سنگ تراورتن سفید از هر متر مربع از سایز 40×40 همان سنگ گرانتر است.

کیفیت فراوری

برای تولید سنگ های تراورتن سفید لازم است کوپ های سنگی که از معدن استخراج شده اند برای استفاده در ساختمان آماده شوند. برای این کار پس از اینکه این کوپ ها به خط تولید کارخانه منتقل شدند شروع به فراوری آن ها با دستگاه های مختلف می شود. در جریان مراحل مختلف این فراوری از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود. کیفیت بالای این مواد باعث افزایش قیمت آن ها می شود. همین موضوع باعث بالا رفتن قیمت تمام شده سنگ های تراورتن سفید می شود.

استحکام و برش پذیری بالا

یکی از ویژگی های بسیار خاص سنگ های تروارتن سفید نما استحکام بالای آن هاست. این سنگ ها به دلیل اینکه بیشتر در نمای ساختمان کاربرد دارند باید در برابر عوامل محیطی مانند بارش باران، تابش نور آفتاب، گرما و سرما، باران های اسیدی و… مقاوم باشند. اگر سنگی دارای این ویژگی نباشد ممکن است بعد از مدتی دفرمه شود و یا تغییر رنگ دهد. دفرمه شدن سنگ نمای ساختمان باعث از دست رفتن نمای ساختمان به کلی می شود.

نکته قابل توجه دیگر این است که سنگ هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شوند حتما باید برش پذیری بالایی داشته باشند. هنگامی که شما از سنگ در ساخت نمای ساختمان استفاده می کنید ممکن است در بعضی نقاط نمای ساختمان با توجه به فضای موجود سنگ ها را به قطعات کوچک برش دهید. همچینی ممکن است با توجه به طرحی که برای پیاده سازی نمای ساختمان مد نظر دارید مجبور باشید برای ترکیب سنگ هایی با رنگ های مختلف آن ها را به ابعاد کوچکتر ببرید. اگر سنگ برش پذیری قابل قبولی نداشته باشد هنگام بریده شدن خورد می شود و یا ترک برمیدارد. این موضوع چالش بزرگی برای پیاده سازی نما خواهد بود.

انواع سنگ های تراورتن سفید

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم سنگ های تراورتن با رنگ سفید انواع مختلفی دارد. هر کدام از این سنگ ها ویژگی های منحصر بفردی دارند. در زیر به چند نمونه از معروف ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

– سنگ تراورتن عباس آباد

این سنگ یکی از معروف ترین سنگ های تراورتن سفید رنگ است. معدن این سنگ در استان مرکزی است. این سنگ دارای زمینه ی سفید رنگ با رگه های قهوه ای تیره و روشن است. سنگی است با تخلخل نسبتا بالا. به دلیل همین تخلخل بالا به خوبی ملات و مصالح را به خود جذب می کند و روی ساختمان مستحکم و مانا می شود. این سنگ در صورت استفاده از رزین و اپوکسی با کیفیت دارای سطح بشدت صیقلی و جذابی خواهد بود. چرا که ساب پذیری بالایی دارد.

– سنگ تراورتن دره بخاری

این سنگ یکی از با کیفیت ترین سنگ های تراورتن است. زمینه سنگ تراورتن دره بخاری سفید رنگ است. طیق رنگی رگه های آن از قهوه ای روشن تا مشکی می باشد. معدن این سنگ نیز در استان مرکزی واقع شده است. تخلخل بالا، ساب پذیری فوق العاده و کیفیت بسیار عالی از مشخصه های بارز این سنگ تراورتن سفید است. البته این سنگ بیشتر در رنگ های کرم روشن و تیره موجود است. رنگ سفید آن دارای قیمت بالایی است و جزو سنگ های ساختمانی لوکس به حساب می آید. تراورتن دره بخاری در رنگ های قهوه ای روشن و تیره نیز به وفور یافت می شود.

– سنگ تراورتن سفید آتشکوه

سنگ تراوتن آتشکوه بی شک یکی از سفید ترین سنگ های تراورتن است. این سنگ از کیفیت به شدت فوق العاده ای برخوردار است. ساختار این سنگ یک دست و کم رگه می باشد. چسبندگی بالای آن کمک می کند تا از ملات پذیری قابل قبولی برخوردار باشد.

– سنگ تراورتن ابیانه

این سنگ از معادنی در دل استان اصفهان استخراج می شود. بیشتر سنگ هایی که از این نوع تراورتن موجود است دارای رنگ کرم می باشد. اما سورت های سوپر آن دارای رنگ های روشن تر مایل به سفید می باشد. این سنگ دارای تخلخل نسبتا بالا و کیفیت قابل قبولی است.

سنگ تراورتن ابیانه
سنگ تراورتن ابیانه

 

خرید تراورتن سفید با قیمت مناسب

در مورد سنگ تراورتن سفید ویژگی های بسیاری را با یکدیگر برشمردیم. علاوه بر این معروف ترین انواع این نوع از سنگ ساختمانی را نیز به اختصار معرفی کردیم. اما مهمترین نکته این موضوع است که این سنگ را چگونه تهیه کنیم. این که این سنگ از جایی خریداری شود که علاوه بر کیفیت سنگ بتوان از قیمت آن نیز مطمئن بود درای اهمیت فوق العاده ای است. صنایع سنگ ملورینا با تولید انواع مختلف سنگ های ساختمانی دست شما را در انتخاب باز می گذاردو همچنین به دلیل تنوع بالایی که در این کارخانه وجود دارد شما می توانید انواع مختلف سنگ های ساختمانی را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین مورد را انتخاب کنید. کارشناسان فروش این مجموعه آماده اند تا از راه های مختلف شما را برای خرید هر چه بهتر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای شروع گفتگو کلیک کنید
💬 چطور میتونم کمکتون کنم؟
ارتباط از طریق واتس اپ